Utkání na Povltavské nám nevyšlo, rozhodl úvod

Třetiligoví fotbalisté Písku na bojovný výkon, který předvedli naposledy doma proti Domažlicím, navázat nedokázali. V neděli 25. srpna se vrátili s nepořízenou ze Štěchovic, kde podlehli tamní Povltavské FA jednoznačně 0:4 (0:3). O osudu utkání rozhodl hned začátek, který Jihočeši nezachytili.

ČFL A, 3. kolo, 25. 8. 2024, 17:00 hod.
Povltavská fotbalová akademie
4:0
Poločas: 3:0, Góly:11. Drobílek, 17. Zákostelecký, 45+5. a 90. Budínský. Rozhodčí: Langmajer - Fencl, Mazanec. ŽK: 2:6 (52. Jakobovský, 71. Šmerda - 16. Mařík, 34. Bartizal, 36. Vokurka, 67. Pařízek, 69. Rajtmajer, 79. Kašpar). Přihlíželo 150 diváků.
Povltavská fotbalová akademie: Benada - Lanc, Vala, Jakobovský, Zákostelecký (86. Smetana) - Mareš, Budínský, M. Novák (86. L. Novák), Bicenc (59. Šmerda) - Pavlíček, Drobílek.
FC Písek: Lerch - Štěch (46. Malecha), Bartizal, Běloušek (26. Rajtmajer), Vokurka (67. Hořánek) - Kašpar, Mařík (26. Voráček), Pařízek, Maroušek - Pech (78. Souhrada), Arzberger.

Milan Nousek, trenér Písku: "Bohužel jsme nezvládli úvod zápasu - po 17 minutách jsme prohrávali o dvě branky. Před koncem poločasu jsme měli jedinečnou příležitost snížit, ale to se nám nepovedlo, naopak jsme potřetí inkasovali. Tím bych řekl, že bylo rozhodnuto. Domácí si to ve druhé půli zkušeně pohlídali a hrozili z brejků. V poslední minutě pak pečetili na konečných 4:0. Z naší strany se jednalo o nepovedený zápas, nedokázali jsme navázat na bojovný výkon proti Domažlicím. Teď nás čekají dvě po sobě jdoucí domácí utkání, která budeme chtít zvládnout, abychom se odpoutali ze spodku tabulky. Bude to pro nás nesmírně těžké, protože jsme ve Štěchovicích na nějakou chvíli přišli o kapitána Bělouška, který musel být střídaný kvůli otřesu mozku. To je další zásah do sestavy, ale věřím, že tato facka kluky nakopne a i díky domácímu prostředí předvedeme úplně odlišný výkon."