Písek porazil Chomutov a má první výhru!

Třetiligoví fotbalisté FC Písek se konečně dočkali! V neděli 1. září porazili na svém hřišti nováčka z Chomutova, takže si připsali první výhru v sezoně. Jihočechům se vyplatila trpělivá hra, díky které se ujali v 70. minutě zásluhou Voráčka vedení a o deset minut později přidal pojistku Souhrada. Pro něj se jednalo o premiérovou trefu ve 3. ČFL.

ČFL A, 4. kolo, 1. 9. 2024, 17:00 hod.
FC Chomutov
2:0
Poločas: 0:0, Góly:70. Voráček, 80. Souhrada. Rozhodčí: Severýn – Ulrich, Hrivík. ŽK: 3:1 (Arzberger, Štěch, Mařík – Hamouz). Diváků: 200.
FC Písek: Lerch - Rajtmajer, Běloušek, Bartizal, (4. Štěch, 81. Pech) Vokurka - Mařík (62. Baďura), Malecha - Maroušek, Pařízek, Voráček (85. Hořánek) - Arzberger (62. Souhrada)
FC Chomutov: Tomas – Kubík, Bína, Hříbal (86. Růžička), Schreiner (46. Jansa), Doleček (62. Vymyslický), Kováč, Černý, Hamouz (82. Holák), Škoda, Kopta

Milan Nousek, trenér Písku: „Pro nás bylo utkání těžké v tom, že byl soupeř avizovaný jako jeden ze snadnějších, takže tři body byly povinností. Jsem rád, že jsme po celou dobu hru kontrolovali, hráli jsme na míči a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří vstřelit gól a odšpuntujeme to. Nebyli jsme tolik produktivní, což mohl být jediný zádrhel, proč bychom nemuseli uspět. Jsem rád, že se trefil Martin Voráček a naše vítězství zanedlouho stvrdil Martin Souhrada. Je to super, protože jsme se od těchto dvou domácích zápasů chtěli odrazit. S Admirou jsme uhráli nulu vzadu, akorát jsme bohužel neskórovali, a Chomutov jsme porazili. Říkal jsem klukům, že když budeme pracovat, jak máme, tak si nás to najde.“