Písek dělilo od bodů jenom pár minut

Neskutečně blízko byli bodovému zisku v úvodním kole 3. české fotbalové ligy fotbalisté Písku. Na hřišti pražského FK Loko se dostali pět minut před koncem do vedení, když se po Voráčkově přihrávce výstavně trefil Vokurka, jenže za další čtyři minuty inkasovali vyrovnávací branku. A aby toho nebylo málo, v šesté minutě nastavení přišel zvláštní faul před pokutovým územím a Pražané skóre z přímého kopu otočili. Žlutomodrým tak zbyly oči pro pláč, nicméně výkon je příslibem do dalších zápasů.

ČFL A, 1. kolo, 10. 8. 2024, 10:15 hod.
Loko Vltavín
2:1
Poločas: 0:0, Góly:89. Weber, 90+6. Rott - 85. Vokurka. Rozhodčí: Matějček - Švagr, Louda. ŽK: 0:2 (35. Baďura, 90+1. Bartizal). Diváků: 230
Loko Vltavín: Rodriguez - Rebibo, Matějka, Stárek, Venc (55. Rott) - Ulman, Feit (64. Weber), Vaněk (82. Veselý), Slanina - Sefil (64. Kokeš), Maione.
FC Písek: Lerch - Vokurka, Běloušek, Bartizal, Rajtmajer - Pařízek, Pineau (90+5. Maroušek) - Baďura (46. Pech), Voráček, Štěch (63. Kašpar) - Arzberger (74. Mařík).

Milan Nousek, trenér Písku: "Taktika nám vycházela do té doby, co jsme se dostali do vedení. V obraně jsme byli obezřetní. Vyrovnávací gól mě mrzí, zbytečně jsme se zatáhli a nechali jsme domácí hrát. Ti pak ještě více přidali a z přímého kopu skóre otočili. Kluci plnili, co jsme si řekli a výsledek se bohužel nedostavil, což je veliká škoda."