Trápení v koncovce pokračovalo i proti Soběslavi

Třetiligoví fotbalisté Písku stále doplácejí v přípravě na mizernou koncovku. Výjimkou se nestal ani čtvrtý zápas proti divizní Soběslavi. Favorit vyslal celkem 28 střel (16 na bránu a 12 mimo), ale vytěžil z nich jediný gól. Navíc v čase, kdy prohrával a doháněl po neubráněném rohu ztrátu...

Příprava, Přátelské utkání, 26. 7. 2024, 18:00 hod.
FK Spartak Soběslav
1:1
Poločas: 0:0, Góly:78. Pařízek - 56. Vítovec. Rozhodčí: Lepič - Toucha, Žemlička. Přihlíželo 200 diváků. Diváků: 200
FC Písek: Lerch - Vokurka, Běloušek, Bartizal, Kašpar - Baďura, Pech, Říha - Belej, Arzberger, Souhrada. Střídali Lukeš, Pineau, Maroušek, Hořánek, Mařík, Voráček, Pařízek a Štěch.
FK Spartak Soběslav: Červenec - Hoffmann, Zeman, Škrleta, Kubart, Macák, Pavlík, Boháč, Račák, Coufal, Vaněk. Střídali Šebek, Pulcar, Pravda, Matoušek, Vítovec, Dumbrovský, Pekař, Bouchal.

Písečtí začali aktivně, na svého soupeře vlétli, jenže z úvodních šancí nic nebylo. Stejně jako z dalších, které si vypracovali. Skóre se tak poprvé měnilo až po změně stran, konkrétně v 56. minutě. Domácí nepokryli rohový kop a Vítovec poslal míč k přední tyči - 0:1. Písek pochopitelně ještě více přidal a v 73. minutě mohl srovnat. Unikající Štěch byl faulován v pokutovém území, ale Voráček s penaltou nejlépe nenaložil, když nechal vyniknout jen gólmana Července. O čtyři minuty se ale už žlutomodří radovali. Po rychlém brejku dostal ideální pas za obranu Pařízek, jenž překonal gólmana perfektně provedenou kličkou - 1:1.

Předposlední herní prověrka čeká svěřence trenéra Milana Nouska ve středu 31. července, kdy se od 18 hodin představí na hřišti účastníka krajského přeboru z Třeboně. Generálku pak sehrají v sobotu v Příbrami proti tamní rezervě.