Písek na úvod přípravy poměřil síly s prvoligovou Duklou Praha

V pondělí zahájili letní přípravu na novou sezonu ve 3. České fotbalové lize a hned ve středu je čekalo úvodní přípravné utkání. To fotbalisté Písku odehráli ve Strunkovicích nad Blanicí, kam dorazilo více jak 400 fanoušků, proti prvoligové Dukle Praha. Svěřenci trenéra Petra Rady potvrdili roli favorita a zvítězili tříbrankovým rozdílem.

Příprava, Přátelské utkání, 10. 7. 2024, 17:30 hod.
FK Dukla Praha
3:0
Poločas: 2:0, Góly:5. Mešanović, 26. Šebrle, 87. Matějka. Přihlíželo 400 diváků.
FK Dukla Praha: Šťovíček - Ludvíček, Peterka, Hašek, Vondrášek, Ullman, Kozma, Barac, Hora, Šebrle, Mešanović. Náhradníci: Hruška - Dodo, Holiš, Matoušek, Douděra, Špatenka, Matějka, Atsuta, Jeřábek, Zeronik, Hudec.
FC Písek: 1. poločas: Lukeš - Novák, Běloušek, Kašpar, Štěch - Pařízek, Mařík - Souhrada, Malecha, Hořánek - Arzberger. 2. poločas: Lerch - Belej, Běloušek, Kašpar, Štěch - Malecha, Baďura - Pech, Říha, Matoušek - Voráček.

V úvodním poločase byli výrazně aktivnější prvoligisté, Píseckým dělala problémy především jejich rychlost. Skóre se navíc poprvé měnilo už v páté minutě, kdy si celek od Otavy nepohlídal rohový kop a Mešanović akrobaticky směrem zády k bráně dokázal zaskočit celou obranu včetně brankáře - 0:1. Druhou změnu stavu pak přinesla 26. minuta, kdy pěknou Peterkovu přihrávku zužitkoval Šebrle - 0:2.

Po změně stran se obraz hry moc nezměnil. Dukla stále častěji držela míč na svých kopačkách, byla nebezpečnější, ale směrem dopředu zazlobil už i Písek. Jedna hlavička jen těsně minula bránu a další střela rozvlnila síť z boku. Když už to vypadalo, že zůstane jen u dvou branek, přišla 87. minuta. Písecký gólman sice nebezpečnou střelu vyrazil, ale jen do míst, kde stál Matějka, jenž stanovil konečný výsledek 0:3.

Herní prověrka číslo dva čeká třetiligový Písek už v sobotu 13. července, kdy od 10.30 hodin doma přivítá Příbram (3. Česká fotbalová liga).