Plichta s Hostouní zadělala na neklidný závěr jara

Ani v osmém střetnutí po sobě se písečtí fotbalisté nedočkali vítězství. V domácím střetnutí 27. kola třetí ligy neudrželi se Sokolem Hostouň poločasový náskok a museli se spokojit s nerozhodným výsledkem 2:2.

ČFL A, 27. kolo, 17. 5. 2024, 18:00 hod.
Sokol Hostouň
2:2
Poločas: 2:1, Góly:42. (pen.) Koreš, 45. (+1) Bartizal– 4. a 62. Etemike.
Rozhodčí: Raplík - A. Beneš, Hamouz.
ŽK: 5:3 (Baďura, Dohnal, Sajtl, Běloušek, Koreš – Kokeš, Novák, Čížek).
Diváků: 350.
FC Písek: Lerch – Bartizal, Běloušek, Baďura (89. Maroušek), Štěch – Belej (45. Arzberger), Dohnal (74. Dohnal), Koreš, Sajtl (89. Mařík) – Pech, Voráček.
Sokol Hostouň: Pančev – Bízek, Kokeš (46. Křenek), Mládek, Freisinger (60. Paulizzi), Januška (90. Klimenda), Štětka, Fotr, Novák, Hucek, Egbe (67. Čížek).

Po předchozím utkání s rezervou pražské Slavie byl trenér Písku Milan Nousek s remízou 2:2 nadmíru spokojený. Stejným výsledkem skončil i páteční večerní duel doma s Hostouní, tentokrát však je pro píseckého kouče bod málo. „V naší situaci jsme potřebovali body tři,“ pokyvoval hlavou Nousek.

Hostům stačily ke vstřelení dvou branek tři střely na bránu. Středočeši zahrozili hned v úvodu. Písecké obraně dělal velké problémy především rychlý Nigérijec Etemike a hned ve čtvrté minutě se radoval z vedoucí branky, když po Mládkově centru uklidil míč do sítě.

Další minuty už patřily hráčům Písku a jejich narůstající tlak byl korunován dvěma slepenými góly v závěru poločasu. Ve 42. minutě nejprve z penalty za faul na Baďuru vyrovnal Štěpán Koreš a těsně před odchodem do kabin přesnou hlavičkou na zadní tyči otočil skóre Vojtěch Bartizal.

Ve druhém poločase už ale Písečtí další góly nepřidali a těsný náskok neudrželi. Po hodině hry si domácí po autovém vhazování znovu nepohlídali centr z levé strany a před branku nabíhající Oghenekaro Grahamem Etemikem zblízka hlavou vyrovnal na konečných 2:2.

Písek v posledních deseti minutách soupeře opět zatlačili, snažili se znovu strhnout vedení na vlastní stranu, hosté, kteří si dělají zálusk na konečné třetí místo, se ale závěrečnému tlaku ubránili.

V páteční předehrávce si oba celky, které se v jarní částí trápí, rozdaly po jednom bodu. „Je to zklamání, na druhou stranu musíme brát v potaz sílu soupeře. Potřebovali jsme vyhrát, ale i jeden bod je lepší než žádný. Mohli jsme být víc v klidu, příští týden zase budeme muset pořádně zabrat, abychom dovezli nějaké body ze hřiště Admiry,“ zhodnotil páteční vystoupení písecký lodivod Milan Nousek.