ZŠ T. G. Masaryka Písek triumfovala na McDonald’s Cup

Skvělého úspěchu dosáhli hráči FCP ze Základní školy T. G. Masaryka na krajském kole McDonald's Cupu v Sezimově Ústí pro 4. a 5. třídy. Svěřenci trenéra Karla Syrovátky celý turnaj vyhráli a postoupili na republikové finále do Hradce Králové.

Písečtí na úvod podlehli ZŠ Planá nad Lužnicí, která skupinu A vyhrála bez ztráty kytičky, ale pak pozdější šampioni přehráli ZŠ Poděbradova Strakonice 5:1 a ZŠ Školní Kaplice 3:0.

Ve čtvrtfinále tým ze ZŠ T. G. Masaryka přešel přes ZŠ O. Nedbala České Budějovice 2:0 a v semifinále deklasoval ZŠ Základní škola Soběslav, tř. Dr. Edvarda Beneše, vysoko 8:0. Ve finále Písečtí přehráli ZŠ Vimperk, Smetanova, 5:1 a slavili zasloužené vítězství na turnaji.

Závěrečného Svátku fotbalu, celorepublikovém finále, se zúčastní 16 nejlepších školních týmů věkových kategorií A a B a 8 týmů v kategorii M. Svátek fotbalu určí absolutní vítěze McDonald’s Cupu daného ročníku. Celostátní finále se uskuteční v pondělí a úterý 3. - 4. června 2024 v Hradci Králové.