V žákovské lize utržili Písečtí dvě vysoké porážky od Bohemians

Mladší žáci v boji o první ligové body nové sezony v České lize cestovali na hřiště Spartaku Hrdlořezy, kde mají domácí stánek vrstevníci z Bohemky. Mladí klokani byli nad síly obou píseckých týmů. Ale i na vysokých porážkách jdou najít pozitiva a poučení do nadcházejících zápasů. Střelecky se činil Martin Hynouš, autor čtyř gólů.

U13 Bohemians Praha - FC Písek 11:3
Střelci:
Havel, Pokorný, V. Vejmělek.

Sestava FCP: Horba – Havel, Kothánek, Kozma, Mohňanský, Panec, Procházka, Staněk, V. Vejmělek, Zušťák, Červený, Pokorný.

Štěpán Koreš (trenér U13): „První zápas bych zhodnotil na tři třetiny. V první třetině hráli kluci velmi dobře, za stavu 2:1 jdeme třikrát sami na branku, ale nedokázali jsme skórovat. Zápas byl vyrovnaný, zvládali jsme i vyhrávat spoustu osobních souboj. Do druhé třetiny jsme vstoupili úplně nejhůř, jak jsme mohli. Asi po minutě jsme dostali gól z rohu. Od té doby bylo na hřišti pouze jedno mužstvo. Dělali jsme i zbytečné chyby v obraně při rozehrávce, kdy jsme dostali asi tři góly, a dopředu jsme takřka nevytvořili nic. Třetí třetinu jsme se zase dali dohromady, kdy jsme vedli 2:0, soupeř však stačil do konce zápasu ještě vyrovnat. Suma sumárum o výhře se rozhodovalo v druhé třetině, kdy nám Bohemka ukázala, že je silná, ale na druhou stranu jsme ji pomohli i my našim ustrašeným výkonem, což je škoda. Výsledek je pro nás celkem krutý, ale zároveň poučný, že se musí hrát všechny třetiny na 120 procent. Teď máme o víkendu Dynamo. Další velmi těžký soupeř. Ale hrajeme doma a určitě budeme chtít zápas vyhrát a dát do toho všechno. Když budou kluci makat celých 90 minut, tak o nás nemám strach. Určitě to v nás je, jen tomu musí všichni hráči věřit.“

U12 Bohemians Praha - FC Písek 22:5
Střelci:
Hynouš 4, Biněda.

Sestava FCP: Bílý, Plachý, Smola, Fučík, Bláha, Jágr, Mašek, Hynouš, Čadek, Nejedlý, Biněda, Skála, Muzika.

Karel Syrovátka (trenér U12): „Do zápasu jsme vstoupili bojácně a s velkým respektem z prvního ligového zápasu. A na hřišti se to výrazně projevilo. Hráči Bohemky byli rychlejší, lepší na míči a my jsme je nestíhali. Druhou třetinu jsme úplně vypadli ze zápasu a dostávali jednu branku za druhou. Poslední třetinu již hráči zvládli lépe a hra i výsledek byl vyrovnaný.“