
- FC Písek poděkuje Janu Zušťákovi za odehranou dekádu
Odchovanec strakonického fotbalu a bývalý třetiligový útočník FC Písek Jan Zušťák strávil na fotbalových trávnících jako hráč více než dvě desetiletí.
V posledním domácím utkání České fotbalové ligy v ročníku 2015/2016 s Chrudimí se ve 26. minutě symbolicky rozloučil s diváky. Byla to jeho hráčská derniéra – tedy alespoň ligová. Nyní již trenér písecké rezervy a asistent trenéra u A-týmu totiž do hry zasáhl také v aktuální sezoně, když nastoupil k několika zápasům Ondrášovka krajského přeboru.
Nekompromisní kanonýr s jedenáctkou na dresu, který působil ve Strakonicích, Dukle Tábor, Příbrami, Blšanech, Mostu, Turnově, Prachaticích, Vlašimi a Písku, chtěl končit o rok dříve, ale klub od Otavy mu nabídl novou smlouvu. Bonusový rok využil Jan Zušťák i k přípravě na přechod k trenérské profesi.
Rozlučku s tribunami má legendární fotbalista úspěšně za sebou. Ale ta oficiální, kterou by uspořádal přímo klub FC Písek, doposud chyběla. Mělo k ní dojít během plánovaného letního přípravného utkání s prvoligovým Jabloncem. To se však nakonec odehrálo na půdě soupeře.
Poděkování bude. A bude ve velkém stylu. Jeden prvoligista sice nevyšel, ale k Otavě přijede ve středu 12. října jiný zástupce české nejvyšší fotbalové soutěže. Proti domácímu Písku nastoupí v rámci 3. kola pohárové soutěže MOL CUPu účastník Evropské ligy FC Slovan Liberec, v jehož kádru působí takoví hráči jako Milan Baroš či Martin Latka. Na lavičce Severočechů navíc působí v poslední době nejsledovanější trenér v České republice Jindřich Trpišovský, o kterého velmi stojí pražská Sparta.
A právě u příležitosti fotbalového svátku poděkuje klub FC Písek Janu Zušťákovi za deset let odehraných ve žlutomodrém dresu.