U 19 - Devatenáctka na úvod ligy podlehla Kladnu

První zápas o mistrovské body v sezoně 2016/2017 odehráli na domácím hřišti fotbalisté U19, kteří v prvním kole České ligy dorostu přivítali tým SK Kladno.

V prvních minutách duelu byli v permanenci především exekutoři rohových kopů. Nebezpečné centry létaly střídavě do vápna obou soupeřů, ale k vážnějšímu ohrožení gólmanů nedošlo. Po deseti minutách hry o sobě poprvé dal vědět kladenský Marek Hudousek, který vyzkoušel pozornost domácího brankáře Marka Hulínka. O několik málo okamžiků později zatápěl útočník s desítkou na zádech písecké obraně znovu. Tentokrát z pravé strany přes pokutové území centroval na volného Filipa Mráčka, ten však osamocený přestřelil. Hudousek svou povedenou pasáž přeci jenom zakončil gólem. ve 22. minutě byl spoluhráči vysunut do úniku, který neměl problém zakončit - 0:1.

Domácí příležitosti přicházely po standardních situacích, kdy pravidelně docházelo k závaru před kladenskou brankou. Střely však končily zablokované obránci nebo vedle hostující svatyně. Ze hry se písecká jedenáctka příliš neprosazovala. V přehuštěném prostoru často hráči ve žlutém ztráceli míče při individuální snaze o kličky.

Ve 34. minutě vyslal tvrdou střelu na Hulínka snad ze třiceti metrů kladenský Kafka a domácí gólman měl co dělat. Hratelná jednobranková ztráta ale do poločasu nevydržela. Sedm minut před pauzou zahrávali hosté roh. Odražený míč se dostal k Tomáši Abrhamovi, který zvýšil kladenský náskok - 0:2.

Ještě před odchodem do šaten mohl pozvednout písecké naděje Filip Blažek, jeho tvrdou střelu z přímého kopu však Karel Kleinmond vytáhl na roh.

Po změně stran se obrázek hry příliš nezměnil. Kladenští byli nebezpečnější a ohrožovali Hulínkovu branku. Po hodině zápasu ale ohrozili také tu vlastní. Centr Oleksandra Kaguiho prodloužil hlavou jeden z kladenských obránců a Kleinmond měl co dělat, aby zachránil alespoň na roh.

Definitivní bodovou jistotu získali hosté v 65. minutě, kdy z pravé strany odcentroval Jaroslav Kafka a ve vápně nekrytý Mikuláš Pospíšil neměl žádný problém dostat se až před Hulínka a vstřelit třetí branku Kladna - 0:3.

Na domácích hráčích byla v závěru vidět snaha o vstřelení alespoň čestné branky. Otevřenější obrany však dokázali k výpadům využívat také hosté. Přes několik zajímavých pokusů o střelu už gól nepadl. První mistrovský duel písecké devatenáctky v sezoně tak skončil porážkou o tři branky.

FC Písek - SK Kladno 0:3 (0:2)

Branky: 22. Hodousek, 38. Abrham, 65. Pospíšil.

Sestava FC Písek: Hulínko, Vojík, Němeček, Blažek (81. Václavík), Kinkor (67. Sigmund), Votava, Kagui, Říha (46. Petřík), Kulík, Žurek, Stráský.

Sestava SK Kladno: Kleinmond, Volgner, Tirol, Abrham, Kopačinský, Kala, Procházka (67. Ryšlink), Hodousek (75. Šulc), Kafka (79. Sekanina), Mráček (46. Richter), Pospíšil (90. Kalousek).

Autor: Petr Brůha